UKW w gronie Najlepszych Pracodawców w Polsce w rankingu Forbesa!

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego znalazł się w gronie 300 firm w Polsce w rankingu Najlepsi Pracodawcy 2024. Zestawienie przygotował "Forbes" i firma analityczno-badawcza Statista.

Ranking Best Employers 2024 jest publikowany już po raz czwarty. Opiera się on na anonimowych ankietach wypełnianych przez samych pracowników. Ocenie podlegało 2000 organizacji oraz firm i na tej podstawie został przygotowany ranking 300 najlepiej ocenianych miejsc pracy. Ankiety oceniali m.in. gotowość do polecenia swojego miejsca pracy, wizerunek i wzrost gospodarczy, relacje między pracownikami i zarządzanie, rozwój i perspektywy, obciążenie pracą, zrównoważony rozwój, płaca, warunki pracy i wyposażenie.

UKW w tegorocznej edycji znalazł się na 157. miejscu – to awans o prawie 70 lokat w porównaniu do ubiegłego roku. Ranking otwierają takie marki jak Nike, Microsoft i Adidas. W kategorii „Szkolnictwo i badania naukowe” nasz Uniwersytet znalazł się na 9. pozycji – to zestawienie otwiera poznański UAM. W gronie bydgoskich firm UKW został sklasyfikowany na podium, ustępując miejsca tylko Cukierni Sowa i firmie Alstal.

W imieniu władz UKW, dziękujemy pracownikom naszej Uczelni za zaufanie i docenianie warunków pracy w naszej uczelni.

Cały ranking znajduje się na stronie forbes.pl.